telefon: +48 506 97 97 94

Pielęgnacja ogrodzeń gabionowych

Ogrodzenia gabionowe stanowią coraz częściej wybieraną alternatywę dla tradycyjnych płotów, które mogą okazać się nietrwałe i niewystarczające, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo domownikom. Jest to rozwiązanie zapewniające prywatność osobom przebywającym na terenie działki czy posesji, a dodatkowo prezentuje się niezwykle estetycznie, dodając ponadczasowego uroku i wdzięku. Warto jest zadbać więc o to, by zarówno wypełnienie, jak i siatka był odpowiednio pielęgnowane – jak należy to robić?

Prawidłowa pielęgnacja ogrodzeń gabionowych

Na początku zaznaczamy – ogrodzenia gabionowe nie wymagają czasochłonnych i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musisz również kupować drogich, specjalistycznych preparatów. Jeżeli płot ochronny jest odpowiednio wykonany (przy użyciu wysokiej jakości materiałów), potrzebne są jedynie minimalistyczne działania, które zapobiegają gromadzeniu się brudu czy mają na celu naprawę uszkodzonego drutu czy kamienia naturalnego.

Drut pokryty jest warstwą cynku, która chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. To gwarancja na to, iż nawet po wielu latach nie pojawi się na nim rdza, a deszcz, śnieg czy wyjątkowy skwar nie zniszczy go.

Najważniejsze w pielęgnacji ogrodzeń gabionowych jest regularne ich czyszczenie. Jeżeli zostanie ono pominięte, kruszywo wypełniające klatkę może odnieść negatywne skutki spowodowane przez gromadzący się brud. W celu odświeżenia naszego płotu najlepiej jest skorzystać z myjki wysokociśnieniowej, która bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, które mogły znaleźć się na oraz pomiędzy elementami wypełniającymi. By dowiedzieć się więcej na temat ogrodzeń gabionowych, zapraszamy do zapoznania się z materiałami widniejącymi na naszej stronie internetowej oraz zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.