telephone: +48 506 97 97 94

Gabiony w przestrzeni miejskiej

We współczesnych czasach murowane ogrodzenia coraz częściej odchodzą do lamusa, a właściciele domów i działek szukają niekonwencjonalnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią odpowiednie zabezpieczenie posiadłości, ale również wyjątkowy efekt dekoracyjny. Obie te cechy można uzyskać, decydując się na gabiony, niezwykle atrakcyjne i zdecydowanie unikatowe formy. Tego typu ogrodzenia można w pełni dopasować do indywidualnych preferencji każdego klienta – pod względem wymiarów kosza zbudowanego z siatki architektonicznej oraz elementów go wypełniających (kamienie, gruz, kruszywo i inne). Z takich powodów doskonale sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale również mogą stanowić przyciągający uwagę element architektury miejskiej.

Prawidłowa pielęgnacja ogrodzeń gabionowych

Za najważniejszą cechę ogrodzeń gabionowych należy uznać ich unikatowość oraz możliwość dopasowania do potrzeb każdego klienta. Różnorakie formy pozwalają na to, by nie tylko spełniały swoje funkcje zabezpieczenia terenów w przestrzeni miejskiej, ale również stawały się elementem krajobrazu znacząco podnoszącym walory wizualne. Co więcej, są niezwykle wytrzymałe (np. na akty wandalizmu zdarzające się w miejscach publicznych), dzięki czemu mogą służyć przed długi czas. Szybkość montażu i brak konieczności konserwacji to ich kolejne zalety, które na pewno mają istotne znaczenie dla instytucji publicznych odpowiedzialnych za aranżację przestrzeni miejskiej.

Ogrodzenia w miejscach publicznych - możliwości

W jaki sposób można wykorzystać gabiony w przestrzeni miejskiej? Tego typu ogrodzenia można wykonać w dowolnym miejscu – jako wyznaczenie granic osiedla, przy wejściu do parku od ulicy, jako donice stojące przy przejściach dla pieszych czy nawet eleganckie kosze na śmieci. Co więcej, można z nich skonstruować ławki na przystankach oraz ekrany akustyczne. Sprawdzą się również doskonale jako rzeźby i inne dekoracje, np. w parkach czy ogrodach.

Gabiony w przestrzeni miejskiej? Czemu nie! Jeśli zależy Ci nie tylko na funkcjonalności, ale również na podniesieniu wrażeń wizualnych i znaczącym uatrakcyjnieniu publicznego krajobrazu, zdecyduj się na takie właśnie rozwiązanie.