telefón: +48 506 97 97 94

Gabiony w ogrodzie czyli nowoczesne ogrodzenia gabionowe

Trendy związane z dekoracją domu, działki czy ogrodu zmieniają się w zastraszającym tempie. Szczególnie dla miejsc, które są przeznaczone dla cieszącej oko roślinności czy do warzyw lub owoców otrzymujemy coraz więcej opcji. Jest wśród nich jednak jedna, która nie tylko jest niezwykle modna, lecz również pozwala na wybór trwałego i ponadczasowego rozwiązania, z którego korzysta się od wieków – mowa o ogrodzeniach gabionowych w ogrodzie.

Już od dawna ogrody dekorowano konstrukcjami z kamienia. Pozwalało to na osiągnięcie estetycznie prezentującego się efektu wizualnego, który nie wyglądał sztucznie na tle roślinności. Chroniło to również kwiaty czy warzywa lub owoce przed czynnikami zewnętrznymi. Dzisiejsze ogrodzenia gabionowe nie różnią się zbytnio od dawnych projektów – są jedynie mniej chaotyczne, jak i również pozwalają na większą personalizację końcowego efektu.

Warto jest wspomnieć, iż to od Klienta zależy jakie będą wymiary zamówionego ogrodzenia gabionowego przeznaczonego do ogrodu. Wspólnie możemy stworzyć plan projektowy, który później będzie używany w celu budowy odpowiedniej konstrukcji. Warto jest się zastanowić, czy jest pierwszorzędnym zadaniem ma być ochrona flory (najczęściej wybierana opcja przy warzywach oraz owocach), czy jednak powinna pełnić funkcję głównie ozdobną (na przykład podkreślając piękno rosnących u nas kwiatów).

Najważniejsze jest, by wybrać wysokiej jakości konstrukcję, która będzie na tyle wytrzymała, by wytrwać przez wiele lat. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami – oferujemy najnowszą technologię koszów oraz najpiękniejsze kamienie wypełniające do wyboru. Z nami spełnisz swoje marzenia, niezależnie od tego czy chcesz ochronić swoją posesję, działkę czy ogród. Sprawdź dostępne w naszej ofercie opcje i wybierz tę, która najlepiej spełnia potrzeby oraz wymagania Twoje oraz domowników. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na podany na stronie numer telefonu bądź o wiadomość elektroniczną wysłaną na nasz adres e-mail.