telefón: +48 506 97 97 94

Panele ogrodzeniowe – czym się różni spawanie od zgrzewania?

By prawidłowo połączyć elementy metalowe, korzysta się głównie z dwóch metod: zgrzewania oraz spawania. Szczególnie w przypadku paneli ogrodzeniowych, które wymagają łączenia relatywnie cienkich prętów, które wspólnie tworzą ochronę naszej posesji czy działki. Który z wymienionych wariantów spajania członów wykonanych z metalu sprawdza się najlepiej w przypadku paneli ogrodzeniowych, które są dostępne w naszej ofercie?

Panele ogrodzeniowe – czym się różni spawanie od zgrzewania?

Pierwszym z proponowanych rozwiązań jest zgrzewanie. Jest to nic innego jak proces polegający na rozgrzaniu metalowych elementów do takiego stopnia, by stały się plastyczne. Zostają one później dociśnięte do siebie, tworząc punkt styku. Odpowiednią temperaturę, niezbędna, by uzyskać pożądany efekt, wytwarzają najczęściej miedziane elektrody, przez które przepływa prąd o dużym napięciu. Podążając za podstawami prawa Ohma, wytwarzają one również ogromne pokłady ciepła, które stapiają pręty, pozwalając na ich połączenie.

Spawanie jest drugą z metod używanych do łączenia elementów składających się na panele ogrodzeniowe. Korzystając z niej również rozgrzewamy metal, lecz w nie używamy w tym celu spoiwa oraz nie wywieramy nacisku. Za wytwarzanie źródła ciepła w tym przypadku odpowiada łuk elektryczny, który uzyskuje się dzięki urządzeniu spawalniczemu. Istnieje wiele technik wykonywania owej metody, w tym popularny MIG/MAG, z którego korzysta się podczas większości standardowych prac w elementami metalowymi.

Oba wymienione rozwiązania są w stanie sprawić, iż tworzenie paneli ogrodzeniowych zostanie pomyślnie ukończone. Warto jednak zaznaczyć, iż spawanie nie wymaga wymuszania kontaktu fizycznego z prętem, co sprawia, iż jest to metoda bezpieczniejsza oraz sprawniejsza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by korzystać ze zgrzewania, lecz może być to problematyczne, gdy elementów metalowych, które wymagają złączenia, jest wiele. Dlatego właśnie w naszej firmie korzystamy z drugiego z wymienionych rozwiązań, co pozwala na uzyskanie idealnego efektu końcowego za każdym razem.