telefón: +48 506 97 97 94

Stawianie ogrodzenia gabionowego

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ogrodzenia gabionowego – jest to bowiem idealny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności dla siebie oraz rodziny. Instalacja takiego rozwiązania nie należy do najtrudniejszych, lecz wymaga posiadania terenu, na którym nie występują żadne nierówności (czyli różnic poziomowych). Jest to wymóg konieczny, ponieważ w innym przypadku gabiony nie mogłyby tworzyć idealnej struktury, która łączona jest za pomocą specjalistycznych akcesoriów.

Stawiania ogrodzenia gabionowego

Jeśli nasza działka nie posiada różnic poziomowych, możemy przystąpić do stawiania ogrodzenia. Na początek wymagane jest wykonanie wykopów fundamentowych, których wymiary są równe wymiarom kosza lub ciągu koszy. Podłoże powinno być twarde, co poprawi stabilność konstrukcji. Jeśli takie nie jest, wymagane jest jego utwardzenie przed podjęciem jakichkolwiek prac związanych z montażem gabionów.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie terenu pod zabetonowanie słupów stabilizujących, których występowanie zależy od wariantu oraz ciężaru i wysokości wybranego ogrodzenia gabionowego. Zwykle około 3 metry kosza wymagają 2 słupów stabilizacyjnych, choć czasem i większej ich liczby. Należy je odpowiednio zakotwiczyć, najczęściej metr pod ziemią. Bardzo istotne jest przekroczenie strefy przemarzania, co pozwoli zabezpieczyć je przed odchyleniami podczas mroźnych miesiąców. Możliwe jest również późniejsze przymocowanie słupów stabilizacyjnych do betonowej wstawki za pomocą śrub.

Niezależnie od tego, czy planujesz stawianie opisywanego ogrodzenia samemu czy wynajmiesz do tego odpowiednich fachowców, montaż powinien przejść sprawnie i bezproblemowo. Jeśli więc Twój teren jest wystarczająco płaski i gotowy na przyjęcie betonowych fundamentów, nie ma żadnych przeciwwskazań do zakupu oraz instalacji owych produktów. Nie czekaj więc i spraw, byś Ty oraz inni domownicy czuli się bezpiecznie we własnym domu lub na letniej działce, a osoby postronne nie mogły obserwować co dzieje się na terenie Twojej posesji.